top of page

Masaże

MASAŻ RELAKSACYJNY

Jego celem jest uspokojenie i wyciszenie organizmu. Niweluje stres i napięcia dnia codziennego.

Masaż ten polega na powolnych i spokojnych ruchach, które obniżają napięcie mięśni i nerwów. Masaż relaksacyjny wprowadza w stan relaksu i pozwala uzyskać pełne odprężenie nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu.

Idealny do odprężenia organizmu po długotrwałym wysiłku sportowym, ale także przy zmęczeniu umysłowym, np. przy dużym stresie.  

Masaż prowadzony jest w spokojnej atmosferze przy użyciu olejków zapachowych, które pozwalają w pełni się rozluźnić i uwolnić od problemów. 

18128 (1).jpg

MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCY

Inaczej zwany odchudzającym lub też antycelulitowym. Pomaga w szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej w problematycznych partiach ciała przy jednoczesnym stosowaniu ćwiczeń i diety. Skutecznie pomoże wyszczuplić brzuch, uda, pośladki, a nawet ramiona czy plecy.

Masaż ten pomaga również pozbyć się tzw. pomarańczowej skórki. Dodatkowo ujędrnia i uelastycznia skórę. Poprawia mikrokrążenie i przepływ krwi w naczyniach, co prowadzi do poprawy wyglądu skóry. 

Polega on na intensywnym wyciskaniu i ugniataniu  połączony z drenażem.

Dodatkowo:
- przyspiesza przemianę materii
- dotlenia i odżywia tkanki
- usuwa toksyny z organizmu
- polepsza ukrwienie skóry

2248 (1).jpg

MASAŻ LECZNICZY

Masaż ten wykonywany jest u osób cierpiących na różne dolegliwości związane z  układem ruchu, ale i nie tylko. Często są to ludzie chorujący na różne schorzenia. Po uwzględnieniu wskazań i przeciwwskazań dostosowuję odpowiednie techniki dobrane indywidualnie do problemu.

29303 (1).jpg

MASAŻ LOMI LOMI

Ten wyjątkowo relaksujący i odprężający masaż pochodzi z wysp Hawajskich. Choć znany od bardzo dawna to w Polsce jego popularność nie jest tak długa. W masażu tym dochodzi do harmonizowania ciała i duszy, co pozwala na głębokie odprężenie umysłu i doświadczenie błogości relaksu dla ciała. 
Zabieg ten wykonywany jest z użyciem  rąk terapeuty i przedramion. Ruchy są długie, powolne, przechodzące przez całe ciało: tzn. jednym ciągłym ruchem wykonuje się przejście od głowy, poprzez plecy, nogi , stopy z powrotem do góry. Masażysta wykonuje specjalne ruchy taneczne w trakcie masażu co pozwala na płynne przemieszczanie się wokół stołu.  
Masowane jest całe ciało lub na życzenie klienta może być to masaż odcinkowy.
Jeśli cierpisz na przemęczenie, jesteś zmęczony, po treningu lub wyczerpany dużym wysiłkiem umysłowym ten masaż jest właśnie dla Ciebie.

Korzyści płynące z masażu Lomi Lomi są bardzo szerokie: poprawia samopoczucie, rozluźnia napięcia w całym ciele, regeneruje tkanki po wysiłku fizycznym, usprawnia układ krążenia, harmonizuje duszę, ciało i umysł. 
 

313371-P8JZZZ-507 (1).jpg

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami jak sama nazwa wskazuje wykonywany jest przy użyciu gorących kamieni. Wykorzystywane są kamienie z lawy wulkanicznej. Przy pomocy specjalnego podgrzewacza kamienie są nagrzewane. W opisach znajdą Państwo różne sposoby masażu przy pomocy gorących kamieni. 
Wykonując taki zabieg poprzedzam  go  wykonaniem masażu relaksacyjnego  co pozwala na lepsze odczucia w momencie użycia kamieni. 
Zabieg wykonuje się odcinkowo, jak i całego ciała. 
Ciepło z kamieni wnika w tkanki rozluźniając napięte mięśni, skóra staje się lepiej odżywiona i ukrwiona.  Taki masaż działa głęboko relaksacyjnie, koi nerwy, uspokaja, sprawia, że zarówno nasze ciało jak i dusza doświadcza jedności. 
 

2054 (1).jpg

MASAŻ BAŃKA CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską ma szeroki korzystny wpływ na nasze ciało i sylwetkę. Z powodzeniem można go wykonywać jako osobny masaż, lub włączyć go do masażu wyszczuplającego. 
Masaż ten polega na przyłożeniu bańki (używane są specjalne bańki gumowe lub silikonowe) do skóry wybranej części ciała i specjalnie wykonywanych ruchach . 
Taki zabieg ma właściwości głęboko relaksacyjne, odprężające, antycelulitowe, poprawia przepływ krwi, przyspiesza przemianę materii, wspomaga wydalanie substancji przemiany materii. 
Polecany dla wszystkich osób, którzy potrzebują odprężenia, relaksu, a przy tym chcą poprawić wygląd i jędrność skóry. 
 

2252 (1).jpg

MASAŻ IZOMETRYCZNY

Masaż ten wykorzystywany jest jako element masażu wyszczuplającego lub jako zabieg na osłabionych mięśniach przeciwdziałając zanikom mięśniowym.  Po uprzednim napięciu grupy mięśni lub pojedynczych mięśni wykonywane są specjalne ruchy. Przywraca to masę oraz siłę osłabionym mięśniom, podwyższa lokalnie temperaturę tkanek.  Sam zabieg składa się z 3 następujących po sobie etapów, aby skuteczność była jak najwyższa.  Siła ucisku dostosowywana jest do pacjenta oraz okolicy masowanej. Najczęściej korzysta się z technik ugniatania, rozcierania, oklepywania oraz wyciskania. 

1123 (1).jpg

MASAŻ SEGMENTARNY KRĘGOSŁUPA

(masaż korzonków; masaż segmentarny korzonków); wykonuje się w pozycji leżenia na brzuchu. Kończyny górne ułożone wzdłuż ciała, głowa na boku, kończyny dolne wyprostowane, pod stawami skokowymi mały wałek. W przypadku pogłębionej lordozy lędźwiowej należy pod brzuch podłożyć małą poduszkę. Masuje się tylko z dołu do góry, od kości krzyżowej do karku. Stosuje się głaskanie, rozcieranie (po obu stronach), chwyty małego i dużego piłowania, nadkolcowy, rolowania, posuwania (posuwu, posuwisty), śrubowania i pociągania.

Źródło: Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2001

1223 (1).jpg

MASAŻ STÓP I DŁONI

Masaż ten pozwala na głębokie odprężenie i rozluźnienie. Polecany wszystkim, ale szczególnie tym, którzy dużo pracują np. przy komputerze lub dużo stoją w pracy. Korzyści płynące z masażu dłoni i stóp z uwagi na obecność bardzo wielu zakończeń nerwowych są bardzo szerokie.  

Masaż taki uspokaja, działa antystresowo, relaksuje, odpręża, krew lepiej krąży, tkanki są dotlenione, poprawia elastyczność drobnych stawów dłoni i stopy. 
Jeśli Twoja skóra jest sucha, zmęczona, obolała, napięta, masz przykurcze, ciągle zimne dłonie i stopy to taki masaż jest właśnie dla Ciebie. 

1146 (1).jpg

MASAŻ TWARZY I GŁOWY

Masaż czepca ścięgnistego i twarzy wykonywany jest często jako uzupełnienie masażu pleców lub jako główny zabieg. 
Wykonywany w przypadku wielu chorób (porażenie nerwu twarzowego, zabiegi operacyjne, kosmetyczne), profilaktycznie czy w celu relaksu i odprężenia.  

Efekty to wyraźne zmniejszenie obrzęków, wygładzenie bruzd, blizn. Skóra staje się bardziej promienna, lepiej ukrwiona, odżywiona. Substancje odżywcze lepiej wnikają w jej głąb wygładzając ją i uwalniając od toksyn. 

2069 (1).jpg

Przed skorzystaniem z masażu przeprowadzany jest wywiad z klientem (pacjentem) celem wyeliminowania przeciwwskazań. Zaleca się również konsultację z lekarzem przed skorzystaniem z zabiegów.

bottom of page